17 kolejka II grupy legnickiej A-klasy, zakończyła się już ponad tydzień temu, teraz czas na małe podsumowanie tego co wydarzyło się na ligowych boiskach.

Zjednoczeni Snowidza
2:8
KS Legnickie Pole

Pogromem zakończył się potyczka Zjednoczonych Snowidza z KS Legnickie Pole, goście wyżej rozstawieni w tabeli nie mogli pozwolić sobie na utratę punktów w meczu z ostatnim zespołem w lidze. Gospodarze tego meczu jednak dość mocno rozpoczęli to spotkanie bo już w 4 minucie Zjednoczeni za sprawą Babiarza wyszli na prowadzenie. Drużyna trenera Adama Łazarza szybko jednak zareagowała i w 8 minucie doprowadziła do remisu, goście przed przerwą jeszcze dwukrotnie pokonali Szymańskiego i na przerwę KS schodził prowadząc 3-1. Po wznowieniu gry dominacja gości nie ustała czego efektem było aż pięć bramek, gospodarze odpowiedzieli w tej części gry tylko jednym golem ostatecznie przegrywając 2-8.

Górnik Lubin

W Szklarach bardzo ciekawe spotkanie swoim kibicom zafundował miejscowy Relaks, gospodarze zremisowali z Górnikiem Lubin 2-2 potwierdzając tym samym że na własnym boisku potrafią zagrać dobry mecz. Pojedynek tych drużyn lepiej rozpoczęli gospodarze którzy w 12 minucie objęli prowadzenie, to jednak nie trwało zbyt długo bo po ponad pół godzinie gry Żarczyński doprowadził do wyrównania. Po przerwie oba zespoły starały się zmienić wynik meczu jednak bezskutecznie aż do 81 minuty, wtedy to Górnik za sprawą Kamila Wuja wyszedł na prowadzenie, kiedy wydawało się że goście wygrają derbową potyczkę honor gospodarzy uratował Marek Seruga w 90 minucie meczu ustalając wynik meczu na 2-2.

Błękitni Koskowice
3:0
Albatros Jaśkowice

Nadal w kiepskiej formie jest Albatros który przegrał tym razem mecz w Koskowicach, Błękitni dzięki tej wygranej utrzymali miejsce w środku tabeli. Gospodarze długo męczyli się na swoim boisku z rywalem zza miedzy, dopiero w 40 minucie padł pierwszy gol tego dnia a autorem tego trafienia Zbigniew Murdza, gdyby tego było mało tuż przed przerwą plac gry za czerwoną kartkę opuścił Witkowski z Albatrosa. Po zmianie stron zespół z Koskowic nie mógł sobie poradzić z grą w przewadze aż do 75 minut, wtedy Korytek podwyższył na 2-0 a kilka minut po tym golu Klimko ustalił wynik meczu na 3-0. W Jaśkowicach muszą szybko przebudzić się z zimowego snu.

Orzeł Mikołajowice
0:1
Czarni Dziewień

W Mikołajowicach lekki szok bo rozochoceni remisem w Siedliskach gracze Orła liczyli na komplet punktów z zespołem Czarnych Dziewień, boisko jednak wszystko zweryfikowało i goście sprowadzili na ziemię zespół trenera Skwarka wygrywając 1-0, gola na wagę trzech punktów w 15 minucie meczu zdobył Marcin Moroch.

Zryw Kłębanowice
0:2
Odra Ścinawa

W Kłębanowicach trudne warunki liderowi postawił Zryw który przegrał z Odrą Ścinawa 0-2, goście w tym meczu nie mogli stracić punktów i tak też się stało choć łatwo nie było. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni w Kłębanowicach obejrzeli jedno trafienie a autorem gola z 28 minuty był Tadla, wynik 1-0 nie jest komfortowym rezultatem bo jeden błąd może kosztować cenne zwycięstwo. Odra tego dnia nie pozwoliła sobie jednak na wpadkę i po golu z 67 minuty wywiozła z Kłębanowic bardzo cenne zwycięstwo które przybliża zespół z Ścinawy do mistrzostwa.

Sparta Rudna
3:1
Sparta Parszowice

Podobnie jak w Kłębanowicach i w Rudnej rywalizacja dwóch spartanek mogła dawać nadzieję na niespodziankę, ciężar faworyta jednak udźwignęli gospodarze którzy pokonali swoją imienniczkę z Parszowic 3-1. W pierwszej połowie miejscowi rozpoczęli od mocnego uderzenia bo po bramkach z 14 i 19 minuty Rudna wyszła na prowadzenie, rywale jeszcze przed przerwą strzelili gola kontaktowego a dodatkowo miejscowi w 40 minucie stracili Karola Walaska który za dwie żółte kartki opuścił plac gry. Wydawało się że przyjezdni wykorzystają taką sytuację i po przerwie zdołają odwrócić losy meczu, niestety goście nie potrafili pokonać bramkarza rywali zaś drużyna z Rudnej zdołała strzelić trzeciego gola tego dnia i w efekcie pokonać Parszowice. Bardzo cenne zwycięstwo gospodarzy pozwala im toczyć równorzędną walkę z Odrą.