Andrzej Wójcik zostaję w Parchowie

"Dobra wiadomość dla kibiców A-klasowej Victorii Parchów. W dalszym ciągu szkoleniowcem będzie Andrzej Wójcik, który przymierzany był do stanowiska szkoleniowca klubu w 3. lidze. Także Marcin Rabanda mimo ofert z kilku innych klubów zdecydował się na dalsze granie w Parchowie. Ale w klubie zaszły spore ruchy personalne... Victoria Parchów do nowego sezonu rozpoczęła przygotowania 16 stycznia. Zajęcia dzięki uprzejmości gminy Chocianów, która udostępniła piękną
halę w Gimnazjum w Chocianowie odbywają się dwa razy w tygodniu na sali, a  od lutego w soboty parchowianie grają sparingi na wynajętym boisku w  Głogowie. - Jesteśmy już po pierwszym sparingu i o dziwo zespół  zaprezentował
się bardzo korzystnie na tle tak wymagającego rywala jakim  jest Mieszko Ruszowice, które już teraz może świętować awans o klasę  wyżej ponieważ samodzielnie lideruje w A-klasie z dużą przewagą  punktowa - powiedziałtrener Victorii Andrzej Wójcik. - Wynik meczu 2:1 dla mojego zespołu po bramkach Adam Dolaty,  który po krótkim pobycie za granicą wraca do Victorii ku uciesze  wszystkich trenerów i zawodników gdyż takiego zawodnika brakowało nam  na jesień oraz zawodnik testowany, który potwierdził chęć występowania w  naszych barwach. Póki co nazwisko trzymamy w tajemnicy, aby inne kluby nie sprzątnęły go sprzed nosa... Następnymi rywalami są kolejno Odra  Chobienia, Arkon Przemków, Płomień Radwanice, Polkowice a więc solidny program  sparingowy czeka zawodników Victorii w lutym.
Jak w każdym zespole  amatorskim ruchy kadrowe są duże. Podobnie w Victorii, która chyba nie do końca zrezygnowała z walki o awans do klasy okręgowej...Jest pewne że odchodzą  zawodnicy, którzy byli motorami napędowymi zespołu w rundzie  jesiennej, bo Victoria to klub który wychowuje i oddaje gotowych  zawodników wyżej. Odchodzą Wiktor Skowron i Miłosz Frieske - Odra  Chobienia, Mateusz Kisiel-Kąty Wrocławskie 3. liga, Bartek Osiadły - wraca z  wypożyczenia do Nowej Wsi. Po bardzo dobrej jesieni wiele propozycji  otrzymali Marcin Rabanda oraz Damian Wójcik.- Jeśli chodzi o Marcina to  czuje się u nas dobrze i zdecydował się pomóc Victorii na wiosnę - dodał Andrzej Wójcik. - Natomiast w przypadku Damiana decyzja zapadnie w tym tygodniu. Interesują się nim Polkowice i Sparta Świdnica. Zobaczymy. Z nowych twarzy, które pojawiły się w Parchowie pewny jest powrót Adama Dolaty, a nazwiska pozostałych wzmocnień będą znane w  następnym tygodniu. Liczę że kadra z powracającymi kontuzjowanymi  zawodnikami tj. Piotr Czech, Rafał Stonio, Maciek Zasadni, Piotrek Szewczyk  będzie liczyła ok 20 zawodników. Mimo zawirowań na jesień, zdecydowałem się pozostać w Parchowie gdyż czuję się tu dobrze, mamy  nowe cele, plany a to mnie motywuje do pracy na budową silnego A  klasowego zespołu w Parchowie. Mimo przebudowy zespołuna jesień, kontuzji  zajęliśmy 3 miejsce, które uważam za sukces i Victoria na wiosnę pokaże  pazur w walce o awans do klasy wyżej. Tyle trener Andrzej Wójcik, przypomnijmy w przeszłości obrońca Zagłębia Lubin, austriackiego SV Ried i FC Magdeburg. Grunt, że parchowianie chcą napsuć krwi zarówno Dębowi Siedliska, jak i Iskrze Księginice."

źródło e-legnickie.pl