Cenne zwycięstwo w Chocianowcu...

W minioną niedzielę Nasz zespół zdołał wygrać kolejne spotkanie w tej rundzie, na boisku w Chocianowcu podopieczni trenera Marcina Rabandy podejmowali miejscowy Kryształ, który pomimo kiepskiej pozycji w lidze po raz drugi postawił siedliszczanom trudne warunki gry.

Początek spotkania raczej nie należał do udanych dla biało niebieskich, gospodarze mając za sobą atut własnego "boiska" chcieli już na samym początku pokazać że tego dnia łatwo punktów nie oddadzą. Nasz zespół grał chaotycznie a w szczególności brakowało opanowania i dokładności. Kryształ grał lepiej i co chwilę robiło się groźnie pod bramką Baziewkiego który miał trochę pracy na początku meczu. Po upływie kilkunastu minut w końcu groźnie zaczęli się odgryzać przyjezdni, głównie za sprawą akcji bocznymi sektorami boiska. W najlepszej okazji do zdobycia był Tomczyk który posłał futbolówkę tuż obok słupa bramkarza miejscowych. Kiedy minął ponad kwadrans gry siedliszczanie zdołali zdobyć gola, autorem Dawid Balicki który podobnie jak jego koledzy zaczął grać dobre zawody. Kryształ jeszcze nie zdołał groźnie odpowiedzieć a po kilku minutach było już 2-0, ponownie Balicki w dobrej akcji zagrywa do Lazarka a ten podwyższa wynik spotkania. Po słabym początku później było lepiej czego efektem dwa gole, goście mogli pokusić się jeszcze o choćby dwa trafienia ale brakowało szczęścia albo współpracy.

Po zmianie stron Kryształ zdołał szybko zdobyć bramkę kontaktową, wszystko to za sprawą rozluźnienia i chaotycznej gry jeżeli chodziło o defensywę. Ponownie lepsza gra po rozpoczęciu gospodarzy sporo stałych fragmentów gry i akcje pod Naszą bramką. Właśnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego padła bramka dla miejscowych. Dębowi powoli starali się coś zmienić w tym meczu aby odciążyć defensywę jednak sporo było niedokładności i tzw. czucia piłki przez co sporo piłek było straconych. Gdy Nasz zespół zaczął grać lepiej i znajdował się na połowie rywala to brakowało decydującego podania które dało by szansę na zmianę rezultatu. Kilka razy po strzałach z dystansu zrobiło się groźnie pod bramką Kryształu. Gdy trwała wymiana ciosów nadszedł najważniejszy moment tego meczu dla dębowych, w 85 minucie Tomczyk zgrywa piłkę do Lazarka a ten lobuje bramkarza miejscowych i mamy 3-1 dl przyjezdnych. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i to drużyna trenera Rabandy cieszyła się z kompletu punktów. Mecz nie stał na wyjątkowo ciekawym poziomie, jednak cieszą punkty zdobyte na trudnym terenie tym bardziej że w górze tabeli robi się co raz ciekawiej.