2 kolejka podsumowanie wydarzeń...

Za Nami mecze drugiej kolejki, już na początku ligi padło kilka zaskakujących rozstrzygnięć z których najbardziej cieszą się w Jaśkowicach czy Koskowicach gdzie oba zespoły zanotowały dwa bardzo dobre mecze na inaugurację rozgrywek i z kompletem punktów plasują się w górnej części tabeli. Rozczarowuje na początku Mewa Kunice która po spadku z ligi okręgowej nie potrafi wygrać meczu z drużyną która rok temu broniła się przed spadkiem.

Kryształ Chocianowiec 2-5 Błękitni Koskowice

Drugi mecz z rzędu wygrał beniaminek z Koskowic który pokonał beniaminka z Chocianowca, Kryształ napędził stracha przyjezdnym bo mimo szybko straconej bramki gospodarze zdołali się podnieść i odpowiedzieć dwoma trafieniami które dały miejscowym prowadzenie 2-1 do przerwy i perspektywy na końcowy sukces. Goście jednak przerwę wykorzystali doskonale i zmobilizowali siły aby tego dnia punkty trafiły do Koskowic. W drugiej części meczu Błękitni strzelili 4 bramki i w efekcie pokonali Kryształ 5-2 pokazując że zespół może być jedną z silniejszych ekip tej ligi.

Unia Miłoradzice 3-1 Czarni Dziewień

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła Unia Miłoradzice pokonując na swoim boisku zespół Czarnych 3-1, gospodarze odbili sobie tym samym wysoką porażkę na inaugurację kiedy to polegli w Koskowicach 1-7 Błękitnym. Gospodarze muszą w tym sezonie postarać się o lepszą grę aby uniknąć niepewnej sytuacji na koniec sezonu. Goście doznali drugiej porażki w tym sezonie.

Sparta Rudna 3-1 Grom Gromadzyń-Wielowieś

Kolejne punkty zdobyła Sparta Rudna która pokonała Grom Gromadzyń-Wielowieś 3-1, zwycięstwo nie przyszło gospodarzom łatwo bo do przerwy prowadzili zaledwie 1-0 z drużyną która przez wielu wskazywana jest na czarnego konia tych rozgrywek. Goście nie potrafili grać tego dnia skutecznie co przy doświadczonej Sparcie nie mogło zakończyć się inaczej jak porażką. Sparta Rudna będzie najbliższym rywalem siedliszczan.

Relaks Szklary Dolne 5-3 Górnik Lubin

Derby gminy Lubin to pojedynek Relaksu z Górnikiem, gospodarze to dość specyficzna drużyna która potrafi grać dobrze w piłkę jednak mimo tego w ostatnich latach często musi grać do końca o miejsce w szeregach A-klasy. Beniaminek chociaż w meczu drugiej kolejki dwukrotnie prowadził z bardziej doświadczonym zespołem to po 90 minutach musiał przełknąć gorycz porażki. Po tym meczu zespół z Lubina został obecnie bez trenera ponieważ zarząd klubu postanowił podziękować za współpracę panu Januszowi Przybyło. Relaks zainkasował pierwsze punkty w tym sezonie a w meczach z beniaminkami drużyna z Szklar wręcz powinna zdobywać punkty.

Prochowiczanka Prochowice 4-0 Iskra Niedźwiedzice

Gładko 4-0 mecz drugiej kolejki zakończyła Prochowiczanka Prochowice, główny kandydat do awansu pokonał Iskrę Niedźwiedzice która po poprzednim jakże nieudanym dla tej drużyny sezonie teraz próbuje skompletować na tyle wartościowy skład który pozwoliłby tej drużynie pewnie występować w A-klasie. Prochowiczanka zanotowała drugą wygraną w lidze.

Odra Ścinawa 0-3 Albatros Jaśkowice

Niespodzianką tej kolejki jest bez wątpienia porażka Odry Ścinawa na własnym boisku z Albatrosem Jaśkowice, drużyna gospodarzy jest w gronie drużyn do awansu jednak już na samym początku przytrafiła jej się wpadka. Albatros rośnie w siłę bo pokonał mocnego rywala i to na jego terenie, tydzień temu zespół trenera Witkowskiego ograł innego spadkowicza Mewę Kunice. Czy czarnym koniem tych rozgrywek będzie zespół z Jaśkowic???

Zryw Kłębanowice 3-3 Mewa Kunice

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Zrywu z Mewą Kunice, gospodarze dobrze rozpoczęli sezon bo na dwa mecze nie przegrali żadnego a mierzyli swoje siły z Kryształem i wspomnianą Mewą, o ile drużyna z Chocianowca nie jest wygórowanym rywalem to Mewa jest drużyną która miała od początku rozdawać karty w tej lidze by szybko powrócić na boiska okręgówki, niestety pierwsze mecze szybko zweryfikowały obecną formę Mewy bo porażka z Albatrosem na inaugurację 0-2 i remis 3-3 z Zrywem to nie jest szczyt marzeń zespołu z Kunic.